SSS

Bilgiler, sorular ve cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz.

SSS

Eğitimleri Setur Kalamış Marina B6 Pontonunda bulunan Kupa Kızı isimli teknemizde veriyoruz.

 

İstanbul’da bireysel eğitimlerde 31 feet manuel kompozit bir yelkenli tekne kullanıyoruz ve üzerine en fazla 5 kişi alıyoruz. Kurumsal eğitimlerde, 30 ila 45 feeet 6-7 tekneye kadar yelkenli tekneler kullanıyoruz.
Bodrum’da 35-42 feet arası gezi tekneleri, Marmaris’te 40 feet katamaran kullanıyoruz.

Tabii ki. Özellikle yeni başlayanlar için, eğitimin uygun hava koşullarında olmasına özellikle dikkat ediyoruz. Hava koşullarından dolayı (fırtına, aşırı yağmur, rüzgarsızlık) nedeniyle eğitimler ertelenebilir, bu iade konusu yapılmaz

Eğitim sonunda katılım belgesi veriyoruz.

Türkiye’de Türk vatandaşları için tekne kullanabilmek için almanız gereken tek belge ADB dir ve Denizcilik Müsteşarlığı tarafından açılan sınavlar sonucunda alınır. 24 metreye kadar Amatörce tekne kullanabilme hakkı sağlar. Temel Yelken Eğitimi 1. ve 2. Bölüm bilgileri sınav için yeterlidir. Denizcilik Müsteşarlığı bu sınavları şu anda online olarak yapmaktadır.

Kısa Mesafe Telsiz ehliyetinin kısaltma adıdır. Eğer teknenizde telsiz var ise, bu belgeye ihtiyacınız vardır. 12 metreye kadar olan teknelerde telsiz ihtiyaridir. Sınavlarını Denizcilik Müsteşarlığı yapmaktadır. Şu anda online olarak dersleri ve sınavları mevcuttur.

Başlangıç aşamasında hayır! Biz eldiven ve kıyafet gerektiğinde veriyoruz. Tekneye gelirken hava şartlarına göre spor kıyafet giymenizi, altı tekneyi çizmeyen spor ayakkabı giymenizi tavsiye ediyoruz.

Deniz eğitimlerinde, önceden bildirmek kaydı ile, her 5 eğitimde, 2 kereden fazla olmamak kaydı ile erteleme yapabiliriz. Aksi durumlarda, eğitim ücreti verilerek ders yapılır.

Rüzgar ve hava şartına bağlı da olsak, genel olarak : 10:00 14:00 veya 14:00 – 18:00.

Tüm eğitimler hava şartları ve sizlerin uygun zamanlarında yaz ve kış dönemi boyunca yapılmaktadır.

Önce ne istiyoruz? Sorusuna cevap verelim:

  • Sadece yelken öğrenmek, bir tekne de yardımcı kişi olmak, bu iş bana göre mi sorularının cevabını almak : Yelkenle tanışma programını öneririz. 4 saatlik seyir deneyimi size cevap verecektir.
  • Tekne almak, tekne kiralamak, ADB ve KMT belgelerine sahip olmak, gezi yelkenciliği : Temel Yelken Eğitimi 1. Bölümden başlayabilirsiniz.
  • Yelkenli tekne ile yarışlara katılmak – Yelkenle tanışma, Temel Eğitim 1. Bölüm ve 2. Bölüm arkasından  Yarış eğitimi alarak Yarışlara katılabilirsiniz.

16 yaş ve üstü herkes bu eğitimlere katılabilir. Yelken bir spor ve yaşam tarzı olarak düşünüldüğünde 7’den 70’e herkesin yapabileceği bir uğraş olarak karşımıza çıkıyor.
16 yaş altında ise, velisi olmak kaydıyla deniz eğitimlerine alınır.

Created with Visual Composer
error: Content is protected !!