SSS

Bilgiler, sorular ve cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz.

SSS

Tabii ki. Özellikle yeni başlayanlar için, eğitimin uygun hava koşullarında olmasına özellikle dikkat ediyoruz. Hava koşullarından dolayı (fırtına, aşırı yağmur, rüzgarsızlık) nedeniyle eğitimler ertelenebilir, bu iade konusu yapılmaz

Eğitim sonunda katılım belgesi veriyoruz.

Türkiye’de Türk vatandaşları için tekne kullanabilmek için almanız gereken tek belge ADB dir ve Denizcilik Müsteşarlığı tarafından açılan sınavlar sonucunda alınır. 24 metreye kadar Amatörce tekne kullanabilme hakkı sağlar. Yelken ve denizcilik programımız bu belgenin sınavı için idealdir.

Kısa Mesafe Telsiz ehliyetinin kısaltma adıdır. Eğer teknenizde telsiz var ise, bu belgeye ihtiyacınız vardır. 12 metreye kadar olan teknelerde telsiz ihtiyaridir. Sınavlarını Denizcilik Müsteşarlığı yapmaktadır.

Başlangıç aşamasında hayır! Biz eldiven ve kıyafet gerektiğinde veriyoruz. Tekneye gelirken hava şartlarına göre spor kıyafet giymenizi, altı tekneyi çizmeyen spor ayakkabı giymenizi tavsiye ediyoruz.

Yelken ve denizcilik kursundaki teorik derslere katılamama durumunda, bir sonraki eğitim programında aynı derse girebilirsiniz. Eğer bu dersi de kaçırırsanız, dersin ücretini ödeyerek katılım sağlayabilirsiniz.
Deniz eğitimlerinde, önceden bildirmek kaydı ile, her 5 eğitimde, 2 kereden fazla olmamak kaydı ile erteleme yapabiliriz. Aksi durumlarda, eğitim ücreti verilerek ders yapılır.

Rüzgar ve hava şartına bağlı da olsak, genel olarak : 10:00 14:00 veya 14:00 – 18:00.

Yelken ve denizcilik programı her ayın başında açılması planlanır, asgari 5 kişi katılım ile başlatılır.
Yelkenle tanışma, pratik yelken eğitimi programları hafta arası ve/veya sonu bireysel katılım olduğu sürece açılır.

Önce ne istiyoruz? Sorusuna cevap verelim:

  • Sadece yelken öğrenmek, bir tekne de yardımcı kişi olmak, bu iş bana göre mi sorularının cevabını almak : Yelkenle tanışma programı ve pratik yelken eğitimi
  • Tekne almak, tekne kiralamak, ADB ve KMT belgelerine sahip olmak, gezi yelkenciliği : yelken ve denizcilik programı, pratik eğitimler, bodrum
  • Marmaris gezi eğitimleri
  • Yelkenli tekne ile yarışlara katılmak – Yelkenle tanışma, pratik yelken ve Yarış eğitimi

18 yaş ve üstü herkes bu eğitimlere katılabilir. Yelken bir spor ve yaşam tarzı olarak düşünüldüğünde 7’den 70’e herkesin yapabileceği bir uğraş olarak karşımıza çıkıyor.
18 yaş altında ise, velisi olmak kaydıyla deniz eğitimlerine alınır.

Ofis ve dershanemiz, Kalamış Fener Caddesi, Rüyam Apt. No. 67/3
Fenerbahçe, Kadıköy İstanbul adresinde.

Teknemiz, Kupa Kızı Setur Kalamış Marina B6 pontonunda.

İstanbul’da bireysel eğitimlerde 31 feet manuel kompozit bir yelkenli tekne kullanıyoruz ve üzerine en fazla 5 kişi alıyoruz. Kurumsal eğitimlerde, 30 ila 45 feeet 6-7 tekneye kadar yelkenli tekneler kullanıyoruz.
Bodrum’da 35-42 feet arası gezi tekneleri, Marmaris’te 40 feet katamaran kullanıyoruz.

Created with Visual Composer